lankytinos Vietos

Atraskite populiariausias lankytinas vietas ir pramogas!

Lankytinos vietos Paryžiuje – Ką pamatyti Paryžius?

Lankytinos vietos Paryžiuje - Ką pamatyti Paryžius

Paryžius yra nuostabus miestas Prancūzijoje. Jis žymus savo architektūra, meno galerijomis, muziejais ir romantiška nuotaika. Eifelio bokštas yra vienas žymiausių Paryžiaus simbolių. Senos bažnyčios ir katedros, tokios kaip Notre Damas, taip pat yra įspūdingos.

Paryžiuje taip pat yra daug žalių parkų ir sodų, tokių kaip Liuksemburgo sodai. Senoji miesto dalis su siauromis gatvelėmis ir kavinėmis yra ypač patraukli turistams ir vietiniams gyventojams.

Paryžiaus virtuvė garsėja delikatesais ir pyragaičiais, tokiais kaip kruasanai ir makaronai. Iš viso, tai romantiškas miestas, pilnas kultūros ir istorijos. Daugelis sako, kad Paryžius yra meilės miestas.

Eifelio bokštas Paryžiuje

Eifelio bokštas yra vienas žymiausių Paryžiaus simbolių ir lankomiausių objektų mieste. Tai 324 metrų aukščio geležies konstrukcijos bokštas, pastatytas 1889 metais Pasaulinės parodos metu. Eifelio bokštas buvo suprojektuotas inžinieriaus Gustave’o Eiffelio ir iš karto sulaukė prieštaringų vertinimų dėl savo išskirtinio dizaino.

Šiandien Eifelio bokštas yra viena populiariausių turistų traukos vietų pasaulyje. Bokšto viršuje yra apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria nuostabūs Paryžiaus vaizdai. Turistai gali pakilti liftais arba užlipti laiptais iki šios aikštelės ir pasigrožėti miesto panorama.

Vakare Eifelio bokštas apšviečiamas tūkstančiais mirgančių šviesų, tad vaizdas dar įspūdingesnis. Šventinių progų metu bokštas būna papuošiamas specialiu apšvietimu. Eifelio bokštas vasarą žiba ir dieną, nes tada jis nudažomas aukso spalvos dažais.

Luvro muziejus Paryžiuje

Luvro muziejus yra didžiausias ir žymiausias meno muziejus pasaulyje. Jis įsikūręs istoriniame Luvro rūmų pastate Paryžiaus centre. Luvro muziejuje eksponuojama daugiau nei 380 tūkstančių meno kūrinių, chronologiškai apimančių laikotarpį nuo senovės civilizacijų iki šių dienų.

Luvro didybę ir išskirtinumą lemia jo nepaprastai turtingos kolekcijos. Čia galima išvysti tokius garsius paveikslus kaip Mona Lizos šypsena, valdovų portretus, graikų ir romėnų skulptūras, rytietiškus meno kūrinius ir daugelį kitų žymiausių pasaulio šedevrų. Pastatas pats savaime yra architektūros paminklas.

Kasmet Luvrą aplanko apie 10 milijonų lankytojų iš viso pasaulio, tad rizikuoti teks laukti ilgose eilėse. Tačiau nepakartojamas meno lobių ir istorijos pojūtis to tikrai vertas. Kiekvienas Paryžiaus lankytojas privalo bent kartą apsilankyti Luvro muziejuje ir išvysti bent kelis žymiausius jo eksponatus savo akimis – tai bus neišdildomas įspūdis ir susitikimas su tikrąja Prancūzijos siela.

Versalio rūmai

Versalio rūmai, esantys maždaug 20 kilometrų atstumu nuo Paryžiaus, yra vienas iš žymiausių Prancūzijos architektūros ir istorijos paminklų. Oficialus pavadinimas – Versalio pilis – puikiai atspindi visa tai, ką galima išvysti apsilankius šiuose rūmuose ir jų parkuose.

Versalio rūmai buvo pastatyti XVII amžiuje karaliaus Liudviko XIV iniciatyva ir ilgą laiką tarnavo kaip Prancūzijos monarchų rezidencija. Rūmų architektūra, puošyba bei parkai su fontanais ir skulptūromis atspindi to meto karališkojo dvaro spindesį ir monarcho viešpatavimo ideologiją.

Šiandien Versalis yra populiariausias turistinis objektas Prancūzijoje. Milijonai turistų kasmet renkasi į šią vietą, norėdami pamatyti žavius karališkuosius apartamentus, nesuskaičiuojamas meno vertybes, pasivaikščioti po tobulos geometrijos rūmų parkus ar pasigrožėti muzikiniais fontanų šou. Tai vieta, kurioje galima pajusti autentišką „prancūziškojo gyvenimo būdo“ atmosferą.

Kreiseriai Senos upe Paryžiuje

Plaukiojimas kruiziniu laivu Senos upe tapo viena populiariausių pramogų, leidžiančių pažinti Paryžių iš netradicinės, vandens perspektyvos. Sena teka per patį Paryžiaus centrą, tad kruizas leidžia pasigrožėti miesto simboliais ir architektūros šedevrais nuo upės.

Vienas patogiausių būdų išvysti žymiausias sostinės vietas yra dieninis Senos upės kruizas. Per tokį plaukimą galima pamatyti Eifelio bokštą, Luvro muziejų, Notre Damo katedrą, Musketerų tiltą bei daugelį kitų įžymių objektų. Taip pat pro šalį slenka romantiškosios Paryžiaus vietos – tiltai, senamiesčio nameliai, krantinės ir parkai.

Dar įspūdingesni vaizdai atsiskleidžia vakare, kai visas miestas nušvinta tūkstančiais šviesų. Vakaro kruizo metu galima pasigrožėti apšviestu Eifelio bokštu bei pakrantėmis ir paragauti prancūziškų patiekalų bei vyno ant denio. Tai tikrai sukuria nepakartojamą Paryžiaus romantikos pojūtį.

Disneylandas Paryžiuje

Disneylandas Paryžiuje yra vienas didžiausių ir lankomiausių teminių parkų Europoje. Jis įsikūręs 32 km atstumu nuo Paryžiaus ir kasmet sulaukia per 15 milijonų lankytojų. Disneylandas Paryžiuje buvo atidarytas 1992 metais.

Šiame parke siūlomos pramogos ir atrakcionai visai šeimai pačių populiariausių Disney animacijos filmų motyvais. Čia galima sutikti tokius gerai žinomus personažus kaip Mikė Pūkuotukas, Donaldo Ančių šeimyna, princesė Ariana ar žaislų pasaulio gyventojus.

Vaikams skirtos atrakcijos leidžia pajusti tikrą Disney’aus pasakų magiją: pasivažinėti kalnelių karuselėmis, aplankyti fantastiškas pilis ar praplaukti tamsoje pro stebuklingus peizažus. Suaugusiesiems įdomios pažintinės ekskursijos užkulisiuose bei šou programos.

Disneylando parko teritorija padalinta į „žemes“, kuriose galima leistis į nuotykius skirtingų filmų aplinkoje. Čia tikrai nesinorės skubėti – magiška ir jauki atmosfera pritrauks bet kokio amžiaus lankytoją. Disneylandas Paryžiuje yra privaloma kelionės į Prancūziją dalis, ypač keliaujant su vaikais.

Fondation Louis Vuitton Paryžiuje

Fondation Louis Vuitton yra modernaus meno muziejus ir kultūros centras, įsikūręs vakariniame Paryžiuje prie Buloñės miško. Šią įstaigą 2014 metais įkūrė garsaus prabangos prekių ženklo „Louis Vuitton“ savininkai. Pastatą suprojektavo žymus architektas Frankas Gehri.

Išorinė Fondation Louis Vuitton architektūra pati savaime smogia į akis ir traukia žvilgsnius. Milžinišką stiklo ir plieno konstrukciją sudaro iškiliai išlenkti „sparnai“, primenantys laivo bures. Pastatas harmoningai įsilieja į miško aplinką.

Muziejuje eksponuojami XX-XXI amžiaus menininkų kūriniai iš privačios Bernard Arnault kolekcijos bei rengiamos įvairios tarptautinės parodos. Nors atidarytas visai neseniai, Fondation Louis Vuitton jau dabar laikomas vienu geriausių šiuolaikinio meno muziejų pasaulyje.

Orsė muziejus Paryžiuje

Orsė muziejus, įsikūręs buvusios geležinkelio stoties pastate, yra vienas iškiliausių meno muziejų Paryžiuje. Jis garsėja turtingomis XIX a. impresionistų ir postimpresionistų kolekcijomis. Šiame muziejuje eksponuojami žymiausi to laikotarpio menininkų, tokių kaip Monet, Renoir, Dega, Sisley ar Van Gogh, kūriniai.

Orsė muziejus laikomas antru pagal dydį meno muziejumi Paryžiuje po Luvro, tačiau jis išsiskiria kur kas intymesne atmosfera. XIX a. geležinkelio stoties architektūra, didžiulė skliautuota stiklo stogo konstrukcija ir natūralus apšvietimas sukuria ypatingą interjerą, kuriame eksponuojami paveikslai atrodo itin spalvingai ir gyvybingai.

Orsė muziejuje galima ne tik apžiūrėti nuolatines ekspozicijas, bet ir aplankyti įvairias laikinas parodas. Dėl palyginti nedidelio dydžio ir koncentruotos meno kolekcijos čia visada ramu, nėra didelių minios srautų.

Šventoji koplyčia Paryžiuje (Sainte-Chapelle)

Šventoji koplyčia (Sainte-Chapelle) yra viena gražiausių gotikinės architektūros perlių Paryžiuje. Ji buvo pastatyta XIII amžiuje karaliaus Liudviko IX iniciatyva kaip karališkoji dvaro koplyčia, skirta Šv. Torinos drobulės relikvijoms laikyti. Nors nedidelė savo dydžiu, Šventosios koplyčios puošnumas ir įspūdingumas stebina kiekvieną lankytoją.

Pati koplyčia susideda iš dviejų aukštų – apatinio ir viršutinio. Apatiniame aukšte melstis rinkdavosi tarnai ir kariai, o viršutinė dalis buvo skirta karaliui ir jo šeimai. Būtent viršutinėje koplyčios dalyje žavi 15 metrų aukščio langai su spalvingais vitražais, užimančiais 600 kvadratinių metrų plotą. Dienos šviesa pro juos patenka tiesiai į vidų, užlieti erdvę spalvota šviesa.

Nors koplyčios interjeras neišsiskiria prabanga, čia patiriamas pojūtis pranoksta bet kokį puošnumą. Tiesiog stovint po šiais nuostabiais vitražais pajunti tikrąjį gotikinės dvasios alsavimą. Šventoji koplyčia yra būtina stotelė kiekvieno Paryžiaus architektūros gerbėjo maršrute.

Pompidu centras Paryžiuje

Pompidu centras yra daugiafunkcis kultūros ir meno kompleksas, esantis 4-ajame Paryžiaus rajone. Jis pavadintas Prancūzijos prezidento Žoržo Pompidu garbei. Pastatytas 1971-1977 metais pastatas iš karto sulaukė prieštaringų vertinimų dėl savo išskirtinės architektūros – visos komunikacijos ir inžinerinės sistemos iškelotos į išorę spalvotų vamzdžių ir kanalų pavidalu.

Šiandien Pompidu centras laikomas vienu iš ryškiausių šiuolaikinės architektūros pavyzdžių Europoje. Centre veikia įvairios kultūrinės ir meno institucijos: moderniojo meno muziejus, viešoji biblioteka, muzikos ir garso institutas, kino teatras. Nuolat vyksta įvairios parodos ir renginiai.

Pompidu centro pastatas ypač populiarus tarp turistų dėl stogo apžvalgos aikštelės, iš kurios atsiveria nuostabūs Paryžiaus panoramos vaizdai. Moderni architektūra, meno ekspozicijos ir pasivaikščiojimai po stogą suteikia unikalių įspūdžių bet kokiam lankytojui.

Šviesų dirbtuvės (L’Atelier des Lumières)

Šviesų dirbtuvės (L’Atelier des Lumières) yra skaitmeninio meno centras, esantis buvusioje lietaus stotyje Paryžiaus 11-ajame rajone. Tai pirmoji tokio pobūdžio įstaiga Prancūzijoje, atidaryta 2018 metais. Šviesų dirbtuvėse eksponuojamos skaitmeninės parodos, kai meno kūriniai animuojami ir projektuojami ant sienų, lubų ir grindų 3600 erdvėje.

Lankytojai čia patenka tarsi į fantastinį 3D pasaulį, kur gali vaikštinėti, atsisėsti ar net gultis didžiuliame kambaryje ir grožėtis meno šedevrų projekcijomis, muzikiniu fonu ir šviesų žaismu. Skaitmeninių atvaizdų pojūtis yra labai įtraukiantis ir leidžia pajusti tikrąjį „panardinimo į meną“ efektą.

Šviesų dirbtuvėse nuolat keičiamos parodų tematikos. Čia buvo eksponuoti tokie menininkai kaip Van Gogas, Monet, Renoiras, japonų menas, abstrakcionistai ir kt. Moderni erdvė, muzika, spalvos bei judantys paveikslai suteikia nepakartojamų potyrių ir įspūdžių. Šviesų dirbtuvės jau tapo viena populiariausių pramogų tiek paryžiečiams, tiek miesto svečiams.

Paryžiaus akvariumas (Aquarium de Paris)

Paryžiaus akvariumas (Aquarium de Paris) – tai didžiulis akvariumas, esantis Trocadero sode šalia Eifelio bokšto. Tai vienas didžiausių akvariumų Europoje, kuriame galima apžiūrėti per 10 tūkstančių jūrų ir gėlavandenių gyvūnų rūšių.

Akvariume įrengtos kelios dešimtys baseinų, kuriuose atkurtos įvairių pasaulio vandenynų ir kontinentų ekosistemos. Čia galima pamatyti koralus, medūzas, ryklius, ančiuotakojus, tropines žuvis ir net mažyčius pingvinus. Ypatingas dėmesys skiriamas retoms ir nykstančioms rūšims.

Be ekspozicijų, akvariume rengiamos įvairios edukacinės programos, filmų peržiūros, maitinimo ir gydymo seansų demonstravimas. Modernios technologijos leidžia lankytojams iš arti pažvelgti į jūros gyvūnų gyvenimą.

Marmotano Monė muziejus Paryžiuje

Marmotano Monė muziejus, įsikūręs 16-ajame Paryžiaus rajone, yra didžiausias pasaulyje Claude Monet kūrinių rinkinys vienoje vietoje. Muziejuje sukaupta daugiau nei šimtas šio žymaus impresionisto paveikslų: peizažai, portretai, pont Nefo vaizdai.

Muziejaus interjeras ir ekspozicijų išdėstymas sukurti taip, kad lankytojai galėtų pajusti tikrąją dailininko studijos nuotaiką. Didžiulės salės, kuriose demonstruojami garsieji Monet vandens lelijų paveikslai, tiesiog perteikia šviesos ir gamtos grožį, įkvėpusį patį autorių.

Be nuolatinių Monet kūrinių ekspozicijų, muziejuje rengiamos įvairios teminės parodos, pristatančios ir kitus menininkus. Tačiau tikroji šio muziejaus žvaigždė neabejotinai yra Claude Monet – tikras impresionizmo genijus ir prancūziškojo peizažo poetas.

Paryžiaus karo muziejus (Musée de l’Armée)

Paryžiaus karo muziejus (Musée de l’Armée) yra vienas didžiausių karinių muziejų pasaulyje. Jis įsikūręs Invalidų rūmuose, kurie ir patys yra įspūdingas architektūros paminklas. Muziejuje eksponuojami šimtamečiai kariniai artefaktai nuo akmens amžiaus iki mūsų dienų.

Didžiulėse salėse ir galerijose demonstruojami autentiški šalmai, kardai, šarvai, kanuolės, karinių veteranų medaliai bei kitokia ginkluotė, liudijanti Prancūzijos kariuomenės istoriją. Taip pat eksponuojamos legendinio Prancūzijos imperatoriaus Napoleono relikvijos bei asmeniniai daiktai.

Ypatingu muziejaus eksponatu laikomas Napoleono kapo modelis, virš kurio kaba 40 standartų ir vėliavų, užkariautų įvairiose Napoleono mūšių vietose. Taip pat įrengta ir pati didžiausia visoje Europoje šarvų ir ginklų ekspozicija.

Triumfo arka Paryžiuje

Triumfo arka yra vienas garsiausių ir didingiausių Paryžiaus simbolių, pastatytas 1806 m. imperatoriaus Napoleono įsakymu. 50 metrų aukščio ir 45 metrų pločio arka skirtą pažymėti Napoleono pergales Austerlico ir Jenos mūšiuose.

Triumfo arkos architektūrinė išraiška ir puošyba atspindi graikų-romėnų stiliaus monumentalumą. Lankytojai gali pakilti į viršų liftais arba užlipti 288 laipteliais ir pasigrožėti įspūdingais Paryžiaus vaizdais. Vakarais arka nušvinta šimtais geltonų lempučių ir atrodo dar įspūdingiau.

Triumfo arkos viduje bei išorėje iškalti Prancūzijos pergales įamžinantys bareljefai bei užrašai. Po arkos skliautais ilsisi Nežinomo kareivio kapas ir amžinoji ugnis, primenantys prarastas gyvybes už Prancūzijos laisvę.

Operos teatras (Opéra Garnier)

Operos teatras (Opéra Garnier) yra vienas žymiausių operos ir baleto teatrų pasaulyje. Šis rūmų pavidalo pastatas buvo pastatytas 1860-1875 metais tuometinio Paryžiaus merą barono Haussmanno iniciatyva. Operos teatras sukurtas neoklasikiniu stiliumi, panaudojant brangius interjero elementus.

Teatre vyksta pasaulinio garso Paryžiaus nacionalinės operos ir baleto spektakliai. Per metus čia būna daugiau nei 500 operos, šokio ir muzikinių pasirodymų. Operos teatras garsėja puikiu akustiniu efektu – net ir pačiose tolimiausiose vietose gerai girdisi natos.

Pastato architektūra pati savaime smogia į akis – didingas fasadas, puošnus vestibiulis, auksinių detalių kupolas, freskos bei įspūdingo dydžio lustro krištolinis šviestuvas. Tai tikras XIX a. prabangos simbolis, vertas karališkųjų rūmų statuso.

Montparnaso apžvalgos bokštas Paryžiuje

210 metrų aukščio Montparnaso bokštas yra aukščiausias pastatas Paryžiuje. 56-ame aukšte įrengta apžvalgos aikštelė ir restoranas, iš kur atsiveria įspūdingi panoraminiai sostinės vaizdai. Montparnaso apžvalgos bokštas siūlo unikalią galimybę pamatyti miestą iš paukščio skrydžio perspektyvos.

Bokšto viršuje sumontuoti žiūronai, pro kuriuos galima pasigrožėti 360 laipsnių Paryžiaus panorama. Aiškiai matyti Eifelio bokštas, Triumfo arka, Invalidų rūmai, Luvras, Eliziejaus laukai ir daugelis kitų įžymybių. Vaizdai ypač įspūdingi saulėlydžio ar nakties metu, kai dangų nušviečia tūkstančiai šviesų.

Be apžvalgos, bokšto viršuje veikia restoranas, kuriame galima paragauti prancūziškų patiekalų ar atsigerti kokteilių, grožintis vaizdais pro panoraminius langus. Montparnaso apžvalgos bokšte taip pat rengiamos meninės parodos ir kiti renginiai.

Trumpa kelionė liftu į viršų gali suteikti neįkainojamų įspūdžių apie Paryžių, tad bokštas vertas lankyti kiekvienam šio miesto svečiui.

Banksy pasaulio paroda Paryžiuje

Banksy pasaulio paroda yra didžiausia šio paslaptingojo gatvės menininko kūrinių ekspozicija Europoje. Ji veikia laikinojoje erdvėje netoli Eifelio bokšto. Parodoje demonstruojama per 100 Banksy kūrinių: paveikslai, skulptūros, instaliacijos, vaizdo projekcijos ir net gyvi akcentai.

Ekspozicija suskirstyta teminiu principu, atskleidžianti skirtingas Banksy kūrybos kryptis: antimilitarizmą, visuomenės vartotojiškumo kritiką, gyvūnų teises ir panašiai. Menininko darbams būdingas provokuojantis, kartais net ciniškas požiūris į socialines problemas. Todėl Banksy kūryba patraukia ir jaunimą, ir brandžius meno gerbėjus.

Nors Banksy tapatybė lig šiol nežinoma, jo kūriniai rodomi prestižinėse galerijose, o gatvės menas pelnė pripažinimą visame pasaulyje. Paroda Paryžiuje – puiki proga susipažinti ir susimąstyti apie šio unikalaus dailininko kūrybą bei žinutes. Anti-sisteminis, griaunantis stereotipus Banksy menas patrauks bet kokios kartos žiūrovą.

Griveno vaško figūrų muziejus Paryžiuje

Griveno vaško figūrų muziejus Paryžiuje veikia jau nuo 1882 metų. Tai vienas seniausių tokio pobūdžio muziejų pasaulyje. Ekspozicijose demonstruojama per 300 įvairių garsenybių bei istorinių asmenybių vaškinių figūrų.

Muziejuje atkurta 10 skirtingų teminių erdvių. Čia galima išvysti pasaulio lyderių, aktorių, muzikantų, sportininkų bei kitų žymių žmonių atvaizdus. Ypač įspūdingos istorinės asmenybės – Prancūzijos karaliai, rašytojai, menininkai. Figūros pasižymi įspūdingu panašumu.

Be ekspozicijų, muziejuje galima apsilankyti specialiose dirbtuvėse ir sužinoti, kaip gimsta vaškinės skulptūros. Taip pat veikia 4D kino salė, vaikų žaidimų erdvės, teminiai restoranai. Griveno muziejus – tai linksma ir edukacinė pramoga visai šeimai.

Paryžiaus zoologijos sodas

Paryžiaus zoologijos sodas (Parc Zoologique de Paris) – tai 14 hektarų ploto teritorija Buloñės miške, kurioje gyvena daugiau nei 1000 gyvūnų rūšių atstovai. Tai vienas seniausių zoologijos sodų Europoje, duris atvėręs dar 1795 metais.

Zoologijos sode demonstruojami egzotiški gyvūnai iš viso pasaulio. Čia gyvena raganosiai, lemūrai, pingvinai, drambliai, tigrai, liūtai, žirafos, pandos ir daugelis kitų rečiau matomų rūšių. Gyvūnai laikomi erdviose, natūralią aplinką imituojančiose teritorijose.

Sodas organizuoja įvairias edukacines programas ir akcijas, skatinančias rūpintis nykstančių gyvūnų apsauga. Vaikams įrengti žaidimų plotai, veikia specialios vaikų ekskursijos ir programos.

Rodeno muziejus Paryžiuje

Rodeno muziejus, įsikūręs gražiame XVIII a. pastate Paryžiaus centre, yra viena svarbiausių vietų norint susipažinti su šio garsaus skulptoriaus Auguste Rodin kūryba. Muziejuje eksponuojama daugiau nei 100 žymiausio skulptoriaus darbų.

Muziejaus soduose ir salėse demonstruojami tokie garsūs Rodino šedevrai kaip „Pabučiavimas“, „Mąstantis“, „Amžinybės vartai“ bei daugelis kitų. Skulptūros išsiskiria jausmingumu, dramatiškumu ir meistriškumu.

Be nuolatinių ekspozicijų, muziejuje rengiama laikinų parodų, leidžiančių geriau pažinti autorinę Rodino kūrybą bei jo įtaką modernizmo raidai. Taip pat galima aplankyti dirbtuves, kuriose kažkada kūrė pats skulptorius.

Orangerie muziejus Paryžiuje

Orangerie muziejus, įsikūręs buvusios karališkosios citrinmedžių oranžerijos pastate Tuilerijų sode, garsėja Claude Monet vandens lelijų paveikslų kolekcija. Šis intymus meno muziejus taip pat talpina įvairių XX a. prancūzų dailininkų kūrinius.

Muziejaus išskirtinumą lemia dvi erdvios sales užimančios Claude Monet nykštukinių vandens lelijų drobės, sukurtos specialiai Orangerie muziejui. Ilgose ovaliose salėse eksponuojama 14 didelių paveikslų, įtraukiančių lankytoją į neatkuriamą lelijų žiedų ir atspindžių magiją.

Orangerie muziejus yra tikras Monet ir kitų XX a. prancūzų impresionistų meno lobynas. Jauki ir intymi aplinka, pro šviesius langus besiskverbianti saulė suteikia ypatingą atmomsferą, leidžiančią pasinerti į tikrąjį menininkų genijų.

Skrydžiai oro balionu Paryžiuje

Skrydžiai oro balionu suteikia puikią galimybę pamatyti Paryžių iš paukščio skrydžio aukščio ir pajusti tikrąjį romantikos pojūtį. Balionai kyla iš Parko Monse arba tuščios erdvės šalia Eifelio bokšto ir leidžiasi grožėtis miesto panorama apie 45 minučių kelionės metu.

Pakilę apie 150 metrų aukštyn balione atsiveria įspūdingi Paryžiaus vaizdai. Aiškiai matyti svarbiausi miesto simboliai – Eifelio bokštas, Triumfo arka, Invalidų rūmai, Sena ir kitos garsios vietos. Kelias vingiuoja virš stogų, parkų ir kitų objektų, o žemai mieste matosi judantis transporto srautas.

Skrydžiai vyksta kasdien, nežiūrint oro sąlygų, todėl Paryžių galima išvysti įvairiu paros metu ir net skirtingomis sezonų spalvomis. Ypatingą romantiką sukuria vakaro skrydžiai, kai dangų nušviečia žiburiai.

Asterikso parkas (Parc Astérix)

Asterikso nuotykių parkas (Parc Astérix) – tai didžiulis teminis pramogų parkas, esantis už 30 km nuo Paryžiaus. Jis sukurtas garsiųjų prancūzų komiksų herojų Asterikso ir Obelikso nuotykių motyvais. Parke siūloma daugybė linksmybių ir atrakcijų tiek vaikams, tiek suaugusiesiems.

Parke veikia per 40 įvairių kalnelių karuselių, vandens žaidimų, povandeninių tunelių. Yra specialus vaikų Smurfų kvartalas, indėnų kaimelis, amfiteatras su jūrų gyvūnų šou. Suaugusieji gali pasilinksminti naktiniame klube ar romėnų kvartale.

Parko erdvės stilizuotos pagal Asterikso komiksų siužetus: čia atkurtas galų kaimelis, graikų sala su Atlantida, romėnų imperija su Koliziejumi ir kitais objektais. Šurmuliuoja parko herojai, apsirengę tautiniais rūbais ir kostiumais.

Paryžiaus katakombos (Les Catacombes de Paris)

Paryžiaus katakombos (Les Catacombes de Paris) – tai didžiulis požeminių tunelių ir koridorių labirintas, XIX a. įrengtas buvusiose kasyklose. Jose saugomi 6 milijonų paryžiečių palaikai, perkelti iš perpildytų kapinių.

Keliaudami 1,7 km ilgio maršrutu po žeme lankytojai gali pamatyti sudėtingą požeminių koridorių sistemą, nišas su sustatytomis kaukolėmis, pakibusiomis lubose. Ant sienų išgraviruoti įvairūs užrašai ir citatos apie gyvenimo trapumą.

Aplinką nuolat lydi įspūdingas tylos ir rimties pojūtis, kurį sustiprina tamsoje vos žvilgantys žibintai. Katakombos byloja apie praeities kartų gyvenimus ir likimus. Kelionė po jas tarsi sustabdo laiką ir verčia susimąstyti.

Nors katakombų tuneliai gąsdinantys, tai tikrai įsimintinas potyris. 14 metrų gylyje vykstanti kelionė suteikia gausybę įspūdžių ir sukelia neribotų minčių srautą apie gyvenimo trapumą bei nuolat kintančią jo tėkmę.

Stad de France stadiono turas Paryžiuje

Stad de France yra didžiausias ir moderniausias stadionas Paryžiuje, talpinantis 80 tūkstančius žiūrovų. Jis pastatytas 1998 m. specialiai Pasaulio futbolo čempionatui ir nuo tada yra svarbiausia futbolo varžybų arena Prancūzijoje.

Stadione rengiami įvairūs sporto renginiai: futbolo, regbio varžybos, lengvosios atletikos čempionatai, koncertai. Per metus stadioną aplanko apie 2,5 mln žiūrovų. Ši erdvė tapo svarbiu Prancūzijos sporto ir pramogų simboliu.

Lankytojai gali užsiregistruoti į vedamą stadiono turą ir pamatyti jo užkulisius: persirengimo kambarius, spaudos konferencijų sales, VIP ložes, žaidimo aikštę ir net išeiti į ją per specialų tunelį kaip tikri žaidėjai. Sužinosite įdomių faktų apie stadiono istoriją ir paslaptis.

Table of Contents

Bilietai ir rezervacija